Kuchynské drezy

Keramické drezy Blanco PuraPlus

Keramicke drezy Blanco PuraPlus

Spoločne nakrájajte ovocie na šalát, očistite zeleninu a vyčistite misky. Rozprávajte sa a premýšľajte, čo si dáte cez víkend. Povedzte o školskom dni a pozrite si každodenný život. Kuchyňa je často aj spoločenským miestom kde sa stretne rodina či už pri vychutnávaní skvelého jedla alebo plánovania príjemných aktivit. Keramický drez Blanco to nenaplánuje za Vás ale svojou jednoduchou údržbou a všestranným využitím Vám ušetrý čas ktorý môžete stráviť z rodinou. O čistenie sa nemusíte extra starať. Škvrny od omáčky a rozliate tekutiny môžete ľahko opláchnuť. Utrieť mäkkou handričkou a je to hotovo. Nechajte sa inšpirovať širokým výberom keramických drezov Blanco ktoré Vám ponúkame. Či už čiernybiely alebo šedý, u nás nájdete tú správnu farbu pre dokonalé zladenie pre vašu kuchyňu.

Keramický drez Blanco Panor 60

Keramika:
– hygienicky nezávadný
– pevný a odolný
– odolná voči chladu a teplu
– farebné varianty
– jednoduchá údržba

Výhody keramického drezu v kuchyni
Využitie keramiky v domácnosti : sú z nej vyrobené umývadlá a vane. Z keramiky sa vyrábajú riad, zapekacie misy a povrchové vrstvi panvice. Keramika je prírodný materiál zmesi hliny a surovín, ako je kremeň alebo šamot, ako aj povrchy po vypálení vytvárajú neuveriteľné vlastnosti a prinášajú vášmu kuchynskému drezu množstvo výhod.

Zelenina na keramickom dreze Blanco

1. Hygienicky čisté a nezávadné
Keramické drezy nevydávú chuť ani vôňu. Povrch drezov je zapečatený vypaľovacím procesom pri teplote viac ako 1200 stupňov Celzia. Ovocie alebo zeleninu môžete ponechať na dreze niekoľko dní a nič sa nestane. Látky sa z keramiky neabsorbujú do potravy a naopak. Baktérie nemajú kvôli zhutnenému povrchu šancu sa usadiť a množiť sa. Kyseliny z citrusových plodov narezaných na dreze nepoškodí povrch drezu. Jednoducho opláchnete a utriete dosucha. Do konca ani priame slnečné žiarenie nemá vplyv na farebnú stálosť keramického drezu.

Odolnosť keramického drezu Blanco

2. Odolný povrch proti poškriabaniu
Keramické drezy BLANCO sú známe svojou mimoriadnou odolnosťou. Ak do umývadla spadne hrniec či nôž, nezanecháva žiadne stopy. Pri práci s keramickým nožom však buďte opatrní: pretože je rovnako tvrdý ako vaše umývadlo, môže ho poškriabať.

Odolnosť drezu proti vysokým teplotám

3. Tepelná odolnosť a farebostálosť
Trávite veľa času prípravou jedál? Potom určite poznáte problém že horúca panvica musí byť zo sporáka rýchlo odstránená, ale všetky ostatné varné plochy sú stále v prevádzke. Čo teraz? Položiť horúcu panvicu na odkvapovú plochu drezu? Žiaden problém! Jednoducho naň položte horúci hrniec, panvicu alebo pekáč. Keramický drez od spoločnosti BLANCO z ľahkosťou vydrží až 280 stupňov a nezostanú ani žiadne otlačky. To isté platí pre mrazené potraviny. Mali by ste sa vyhnúť iba veľkým zmenám teploty. Priame slnečné žiarenie neovplyvňuje farbu keramiku. Keramické umývadlo, bez ohľadu na to, či je čierne, biele alebo šedé zachováva si svoju farbu a nevybledne.

farebné zladenie keramického drezu a batérie

4. Farebné prevedenia ktoré Vás zaujmú
Máte radi klasickú bielu, sivú alebo čiernu? Trblietavé či matné? Alebo trochu jemnejšiu, v krémovom odtieni magnólia? Doprajte svojej kuchyni farebný kontrast s keramickým drezom. Alebo ich zladte v jednej harmonickej farbe. Môžete si vybrať a pohrať s farbami. Budte archytektom vo svojej kuchyni.

Údržba keramického drezu
Keramický drez nevyžaduje žiadnu mimoriadnu údržbu. Šťava z červenej repy v dreze? Nieje problém. Džús, červené víno, vymočené čajové vrecúška, to všetko zvyčajne spôsobuje odolné škvrny. Povrch keramického drezu je tvrdý a uzavretý, takže nič nepreniká do povrchu. Ak sa objavia škvrny od vodného kameňa, odstráňte ich prípravkom BLANCO proti vodnému kameňu alebo octom.

Ako sa starať o keramický drez
Denne ich utierajte utierkou z mikrovlákna.
Osviežte povrch PuraPlus pomocou BLANCO PuraPlus Liquid Set.
Starostlivosť a čistenie keramického drezu uvádzame osobitne v našej poradni.

Súvisiace príspevky