Údržba materiálov

Čistenie keramických drezov

cistenie keramickych drezov

Keramický drezý sa považuje za nenáročný na údržbu a starostlivosť. Povrch drezu je hladký, tvrdý a úplne uzavretý. Tým sa nečistoty a kvapaliny nedostanú do materiálu. Aj napriek tomu je potrebné pri čistení keramických povrchov pamätať na pár rád. Aby váš keramický drez zostal dlho ako nový, je potrebná starostlivost – denné čistenie, pravidelné čistenie a hĺbkové čistenie alebo osvieženie povrchu. Pre údržbu používať prostriedky určené na keramické povrchy. Takto bude Váš keramický drez BLANCO žiariť ako nový mnoho rokov.


Denné čistenie
Čistenie keramických drezov je veľmi jednoduché. Materiál má vysokú hustotu, takmer sa nevytvárajú žiadne škvrny. Napriek tomu by ste mali keramický drez každý deň krátko očistiť iba špongiou na riad, trochu čistiaceho prostriedku na umývanie riadu a vodu. Navlhčenú hubku s tochou saponátu na riad mäkkou stranou pretrieme krúživými pohybmi povrch drezu a spláchneme tečúcou vodou. Utierkou z mikrovlákien povrch zotrieme do sucha a je to.

Pravidelné čistenie
Na ľahké usadzovanie vodného kameňa a znečistenie odporúčame pravidelné používanie nášho profesionálneho čističa vodného kameňa BLANCO Antikalk. S malým úsilím váš keramický drez opäť zažiari.

Blanco Antikalk


Hĺbkové čistenie
Keramické drezy BLANCO s povrchom PuraPlus,by sa mali pravidelne osviežovať. PuraPlus je špeciálne hydrofóbne tesnenie od spoločnosti BLANCO. Znižuje priľnavosť vodného kameňa a tým uľahčuje každodennú starostlivosť. Na udržanie povrchu odporúčame sadu BLANCO PuraPlus. S trochou štartéra PuraPlus na utierke z mikrovlákna a malými krúživými pohybmi rovnomerne potierajte drez. Potom povrch dôkladne osušte.
V druhom kroku sa použije PuraPlus-Liquid. Fľašu krátko pretrepte a potom dajte trochu tekutiny PuraPlus na papierovú utierku. Drobnými drobnými krúživými pohybmi trieť povrch drezu. Následná doba pôsobenia je približne 10–15 minút . Nakoniec povrch vyleštite do sucha handričkou z mikrovlákna. Po ošetrení prípravkom PuraPlus-Liquid zažijete znateľný efekt perličkovania: tekutina sa nelepí na povrch a tým je menej škvŕn od vodného kameňa.

Čistenie Puraplus štartéromČistenie PuraPlus liquid


Nevhodné čistiace prostriedky
Napriek odolnému povrchu keramických drezov sú čistiace prostriedky, ktoré by ste nemali používať.

Nevhodné:
Odmasťovacie mlieko alebo čistiaci prášok
agresívny a vysoko koncentrovaný čistič sifónov
čističe ocele
kefy alebo špongie vyrobené z ocele

Všetky tieto prostriedky môžu spôsobiť poškodenie povrchu PuraPlus. Aby ste tomu zabránili, odporúčame vám čistiace a ošetrovacie prostriedky
BLANCO, ktoré sú dokonale zladené s vlastnosťami keramiky.