Kuchynské drezy

Výber kuchynského drezu

Vyber kuchynskeho drezu

Správny výber kuchynského drezu, ktorý pasuje pre Vaše potreby.
Plánujete novú kuchyňu, je potrebné si objasniť niekoľko otázok pre správne rozhodnutie. Dobre si premyslite čo radi robíte v kuchyni, lebo práve tu vädčšina z nás trávi veľa času. Výber kuchynského drezu býva často podceňovaný. Oplatí sa nad potrebami popremýšľať.

Kuchynský drez s odkvapovou miskou

Odkvapová plocha v kuchynskom dreze
Ak potrebujete kuchynský drez s odkvapom, aký by mal byť veľký? Stačí vám na odkvapkávanie kôš na riad v umývadle a radšej by ste mali viac voľného priestoru na pracovnej ploche? V tom prípade hľadajte špecifický kuchynský drez bez odkvapu.

Nerezový drez s miskou

Existuje veľa rôznych prevedení kuchynských drezov, preto okrem odkvapkávača môžu aj iné doplnky určovať, ako drez funguje. Získajte prehľad o rôznych druhoch drezov: rohové drezy, dvojdrezy, drezov s odkvapom ,alebo bez odkvapu.

Čistenie nerezového drezu

Ako spoznám vysoko kvalitný drez?
Okrem dizajnu by mal vyhovovať vašim potrebám pri práci. Základné pravidlo pri výbere kuchynského drezu je kvalita a spracovanie materiálu, totiž tieto
dva fakty určujú jednoduchú starostlivosť a životnosť drezu.

Chcete kvalitný drez?
Čo presne znamená dobrá kvalita kuchynského drezu? Na čo treba dať pozornosť pri výbere?
Kvalitný kuchynský drez určuje kvalita materiálu, jeho spracovanie, doplnky a komponenti k drezu, ako sú odtokový a sitkový kôš s prepadom. Jednoduchosť údržby, robustnosť a veľa ďalších vlastností drezu závisia vo veľkej miere od použitého materiálu. Materiálové vlastnosti kuchynských drezov z nehrdzavejúcej ocele , keramických drezov alebo granitových drezov sa líšia a je potrebné ich starostlivo zvážiť.


Mimoriadne elegantrnýSklon drezu
Mimoriadne elegantný: nulové polomery v umývadlePresný sklon zjednodušuje odvodnenie
Dokonalý lesk drezu a kuchynskej batérieNa dotyk kamenná a zamatová a prirodzene škvrnitá
Dokonalý lesk drezu a kuchynskej batérieNa dotyk kamenná a zamatová a prirodzene škvrnitá


Spoznajte kvalitu kuchynského drezu
Či je nerezový drez vyrobený kvalitne, spoznáte napríklad podľa polomerov a rohov drezu. Povrch v ohyboch by mal byť rovný a hladký. Zvárané spoje v hlbokých vaničkách ako také nesmú byť vyditeľné. V neposlednom rade znamená kvalitné spracovanie prirodzene leštené hrany, bez ostrých rohov, a to ako na dreze, tak na všetkých častiach a komponentoch.


Zladené do posledného detailu
Kuchynské drezy s materiálov Silgranit alebo keramika si môžete podrobne prezrieť ako sú namontované komponenty, ako napríklad sitko a prepad. Či sú zarovnané s materiálom drezu, sú osadené presne a sú v strede? Z dôvodu rozdielnej výroby umývadiel Silgranit a keramických drezov v porovnaní s nehrdzavejúcou oceľou nemožno tesné polomery realizovať v rovnakom rozsahu. Napriek tomu o týchto materiáloch tiež platí, že povrch kriviek by mal byť vždy hladký a rovný. Vo farebných drezoch vyrobených zo Silgranitu a keramiky nesmú byť žiadne farebné prechody.

Aký drez potrebujete

Vybrali ste si kuchynský drez podľa potrieb?
Okrem jednotlivých otázok o počte umývadiel, ako aj ďalších dizajnových prvkov a odporúčaných štandardov kvality závisí správny výber drezu úplne na vás. O vašej kuchyni, vašich dizajnérskych nápadoch, rozpočte a vkuse sa rozhodnite správne. Teraz poznáte najdôležitejšie funkcie. Poriadne sa rozhliadnite po našej šrokej ponuke kuchynských drezov.