Košové systémy

Systémy triedenia odpadu

Systemy triedenia odpadu

Podceňovaní hrdinovia v každodennom kuchynskom živote – odpadkové koše
Pred víkendový nákup je hotový a vy ste vo svojej kuchyni s plnými taškami. Ak vo svojej mysli podstúpite tieto typické činnosti v kuchyni, rýchlo si pri plánovaní kuchyne všimnete, aké je dôležité dobré usporiadanie kuchyne. Pretože keď jedlo uložíte do špajze a do chladničky, uvidíte, že musíte znova a znova niečo vyhadzovať. Každá domácnosť každý rok vyprodukuje v priemere asi 462 kg odpadu, ktorý sa zhromažďuje, separuje a zneškodňuje, ideálne v odpadovom koši BLANCO.Správny spôsob zneškodňovania odpadu je separovať.
Separácia odpadu sa samozrejme v jednotlivých štátoch líši. Avšak téma odpadov a separácie sa týka každého. Jedná sa o to, ako sa vyhnúť plytvaniu , rovnako ako je to možné pomocou rôznych odpadkových košov. Rozdelenie nádob na odpad vo vašom systéme separácie odpadu významne prispieva k bezstarostnému triedeniu odpadu. V závislosti od osobných preferencií a organizácie kuchyne môžete potrebovať dve, možno tri alebo viac smetných nádob.

Aj-obal-z-desiaty-sa-da-reciklovať

Recyklácia chráni životné prostredie
Nikto z nás sa nezaobíde bez v kuchyni bez odpadkového koša, bez ohľadu na to, koľko odpadkov sa vo vašej kuchyni nazbiera. Vďaka dobre organizovanej separácii odpadu však možno rôzne materiály recyklovať ako cenné suroviny a vrátiť ich opäť do hry. Chráňme si naše životné prostredie – a navyše sa znateľne znižujú náklady na likvidáciu odpadu . Rozdelenie nádob na odpad vo vašom systéme separácie odpadu významne prispieva k bezstarostnému triedeniu odpadu.

Výsuvný sorter triedenia odpadu

Žiadny kuchynský život bez separácie odpadu
Výber smetných košov do kuchyne je obrovský. Každá domácnosť je iná a vaše triedenie odpadu by malo zodpovedať vašej kuchyni. Pre bežný odpad a organický odpadu je ideálne miesto blízko drezu, pretože tu spadajú do varenia prípravy a umývanie riadu. Systém separácie odpadu ponúka flexibilné rozdelenie koša, aby ste mohli recyklovateľné materiály zbierať jednotlivo.

Blanco Select

Aby vaša krásna kuchyňa zostala miestom pohody, môžu byť odpadkové koše elegantne ukryté za dvierkami kuchynskej linky v spodnej skrinke. V podstate
nezáleží na tom, či máte v kuchyni otočné dvere, predné výsuvy alebo zásuvky , pretože pre každý typ inštalácie existujú rôzne košové systémy.

Vedľa krájacej dosky na pracovnej doske možno dokonca naplánovať kôš na organický odpad. Ak sami veľa varíte, môžete si zaspievať pieseň o organickom odpade, ktorý kvapká na podlahu v kuchyni. Preto je lepšie, keď sú uhorky a melónové semená čo najkratšou cestou v zbernej nádoby. Naše odpadkové koše na pracovnú dosku tu môžu byť skutočnou úľavou. Buď ako neoddeliteľná súčasť drezu ako v Collectis 6 S, alebo ako samostatná nádoba Solon v pracovnej doske.

Kdo-vynáša-smeti

Kto vynáša smeti?
V každodennej kuchynskej rutine je odpadkový kôš rýchlo plný a naskytá sa otázka: Kto vynáša odpadky? Vďaka robustným ergonomickým rukovätiam na nádobách ich môžete s istotou zveriť do rúk aj deťom. Spolu s ľahko čistiteľným povrchom triediacich nádob a dobrým spracovaním vydrží vaše triedenie odpadu dlho a zaistí hygienu a čistotu v kuchyni.

Blanco-Select

Výsuvný sorter na čelo dvierok.
Moderné kuchyne sa pri výbere kuchynských skriniek prakticky naplno rozšíria, pretože vytvárajú ideálne podmienky pre hĺbku základných skriniek, ktoré sú ideálne na použitie. Pokiaľ ide o separáciu odpadu, je toto využitie priestoru mimoriadne cenné. Ušetrí vám to ďalšie koše, ktoré vám blokujú cestu v kuchyni.

Blanco-Botton

Samostatný výsuvný sorter.
Chytré riešenia na separovanie odpadu v kuchyni sú žiadané, pretože práve tu sa každý deň hromadí odpad, ktorý chcete triediť a likvidovať na krátke vzdialenosti. Ak sa nechcete každý deň pozerať na svoje vedro stojana, mali by ste vyhľadať systémy priečok pre spodnú skrinku. Tu sú obzvlášť požadované systémy separácie odpadu pre krídlové dvere.

Blanco Solon

Sorter z pracovnej dosky pre biologický odpad
Kdekoľvek sa hobľuje, tam sú hobliny – a to platí najmä pre prípravu kuchyne v kuchyni. To je miesto, kde ľudia krájajú, sekajú a lisujú. Vznikajú všetky druhy organického odpadu. Niektoré sa dajú ešte recyklovať, ale väčšina z nich končí v koši. Organický odpad by mal byť vyprázdnený čo najskôr. Preto je vhodné inštalovať integrovaný zberač odpadu priamo na pracovnú dosku. Skutočný vrchol prípravy pokrmov v kuchyni. Jedným prejdením prstom – a rastlinný odpad je preč.