Kuchynské batérie

Pákové zmiešavacie batérie Blanco

pakove zmiesavacie baterie blanco

Vznik pákovej batérie
Aj keď bola páková kuchynská batéria vynájdená už v 40. rokoch, trvalo niekoľko desaťročí, kým sa uchytila. V niektorých krajinách, napr. Írsko, je dodnes najviac používaná batéria s dvoma kohútikmi, to znamená kohútik na horúcu vodu a druhý na studenú vodu. Užívateľ musel zmiešať požadovanú teplotu a prúd vody otáčaním dvoch kohútikov či silnejší alebo slabší prúd vody. To bolo ťažkopádne a vyžadovalo si to čas.

poradna-metalicka-bateria.jpg


Pohodlná obsluha

Toto Vám vyrieši páková zmiešavacia batéria. Pomocou centrálne páky sa dá teplota ľahko a plynulo regulovať v horizontálnej rovine s prúd vody môžete ľahko nastaviť vo zvislej rovine. V prípade ovládacej páky umiestnenéj zboku je to naopak. A v neposlednom rade vám na obsluhu stačí iba jedna ruka! To je obzvlášť užitočné, ak umývate riad s druhou rukou. Čo ak máte špinavé ruky od prípravy jedla? Môžete to urobyť jednoducho aj chrbtom ruky či predlaktím. O krok ďalej sú moderné senzorové armatúry, ako napríklad BLANCO SOLENTA-S Senso, ktoré je možné ovládať aj bezdotykovo.

Obsluha pákovej batérie

Menšia spotreba vody
Na rozdiel od batérií s dvoma kohútikmi, kuchynské batérie s jednou pákou spotrebujú podstatne menej vody. Pretože nastavenie teploty trvá menej času, pomocou pákovej batérie steká do odpadu menej nespotrebovanej vody. To je dobré pre životné prostredie a váš účet za vodu!

Široký výber pákových batérii
Pákové zmiešavacie batérie sú v mnohých prípadoch vzhľadovo všestrannejšie. Kvôli ich všestrannému využitiu existuje široká ponuka modelov, vzorov a štýlov. Môžete si teda zvoliť tú správnu batériu pre prakticky každý štýl kuchyne či už minimalistický, industriálny alebo vidiecky.

Blanco Livia S


Funkcia keramickej kartuše
Pre pákové batérie je predovšetkým dôležitá keramická kartuša vo vnútri armatúry. Umožňuje to v prvom rade regulovať zmiešavací pomer studenej a horúcej vody pomocou jedinej páky. Celé to funguje nasledovne: Keramická kartuša sa skladá z dvoch keramických diskov, každý s tromi otvormi: jeden pre studenú vodu, druhý pre horúcu vodu. Tretia diera je zmiešaný tok.

Funkcia keramickej kartuše

Umiestnenie páky
Aby ste si mohli pri práci v kuchyni vychutnať maximálny komfort, mali by ste pri inštalácii pákovej batérie venovať pozornosť polohe páky. Dôležitú úlohu tu zohráva typ vybavenia a vaše osobné preferencie.


Páková batéria s centrálnou ovládacou pákou
Telo batérie vychádza z jedného otvoru v dreze alebo pracovnej dosky, to znamená že telo batérie je spoločné s ovládacou pákou. Páka je tu často v strede nad otočnym ramienkom, napr. B. v spoločnosti BLANCO AMBIS. Výhoda je že ovládacia páka je ľahko dosiahnuteľná zo všetkých strán, je toto batéria vhodná pre ľavákov aj pravákov.

Páková batéria s centrálnym umiestnením

Páková batéria s bočnou ovládacou pákou
Existujú ale aj jednodierkové batérie, v ktorých sa páka rozvetvuje naľavo alebo napravo od kovania, napríklad BLANCO LINUS. Tieto armatúry sú obzvlášť vhodné pre domácnosti, v ktorých väčšinu kuchynských prác vykonáva rovnaká osoba. Napríklad ľaváci môžu pracovať pohodlnejšie položením páky na „svoju“ stranu.

poradna-metalicka-bateria.jpg

Páková batéria so samostatnou ovládacou pákou
Pre tých, ktorí majú radi flexibilitu umiestnenia je vhodným riešením batéria na dva otvory. Ovládacia páka je umiestnená mimo telo samotnej batérie cez druhý otvor v pracovnej ploche, alebo drezu. Flexibilita spočíva v tom že samotné ovládanie je možné umiestniť na ľavú alebo pravú stranu. A v neposlednom rade zaujme dvojdierová verzia aj zaujímavým progresívnym dizajnovým.

Blanco Culina S duo

Spoznajte rozmanitosť modelov!
Prajete si, aby ste v kuchyni spoznali množstvo výhod moderných pákových mixérov a užili ste si pohodlnú obsluhu, nízku spotrebu vody a veľký výber prevedení? Potom sa dozviete viac o vysoko kvalitných riešeniach mixérov od BLANCO!

Máte otázky k praktickým pákovým zmiešavacím batériam od BLANCO? Potom nás neváhajte kontaktovať radi Vám poradíme.

Súvisiace príspevky