Kuchynské drezy

Keramické drezy Fraceram

Keramicke drezy Fraceram
Vyrobené ohňom
Keramika Fraceram je vypaľovaná v peci pri veľmi vysokých teplotách po dobu 20 hodín. Tento proces vytvára extrémne tvrdý povrch, odolný voči poškriabaniu, vysokej teplote, kyselinám a bielidlu.


Fraceram-1.jpg

Fraceram po celý život

Keramika Fraceram sa vyznačuje prirodzenosťou, štýlom a praktickosťou. Vďaka použitiu glazúry, ktorá zabraňuje hromadeniu nečistôt, sa ľaho odstránia všetky nečistoty ako sú škvrny od čaju alebo červeného vína po umytí vodou s malým množstvom saponátu. Jednoduchá údržba stojí za zmienku.


Fraceram-2.jpg

Proces výroby keramických drezov

Fraceram je zo 100% prírodných materiálov. Skladá sa zo živice, kaolínu, ílu a kremeňa. Pod vysokým tlakom sa kvapalná keramická hmota vstrekne do formy. Pred zaschnutím sa všetky povrchové vady vyrovnajú mäkkou hmotou a vytvorí sa hladký povrch vodou. Následne sa vytvoria otvory pre upevnenie batérie. Drez schne pri izbovej teplote aj niekoľko dní podľa veľkosti. Záverečná teplota sušenia dosahuje 160 °C po dobu 40 hodín. Nakoniec je drez vypálený po dobu 20 hodín v peci pri 1200 °C. Pre dokonálú kvalitu keramického drezu je pri každom procese kontrolovaná skúsenými odborníkmi.

Starostlivosť o keramický drez
Drez je vhodné každý deň pretrieť mäkkou navhčenou handričkou so saponátom aby po celú svoju životnosť vyzeral stále ako nový. Nepoužívajteabrazívne tekutiny a prášky, čističe odpadu a ocele.