Digestory

Tichý digestor

Tichy digestor

Určite ste sa už stretli zo situáciou pri hľadaní vhodného digestora pre Vašu kuchyňu ale starosť Vám robila obava z hlučnosti pri zapnutom odsávaní pár. Väčšina domov a bytov je riešená spojením obývacieho a kuchynského priestoru do jednej miestnosti. Zapnutý digestor môže narúšať pohodlie a čas strávený pri varení, či svojim hlukom obťažovať ostatných členov rodiny ktorý sa zdržujú v obývacom priestore a sledujú televíziu. A preto popredný výrobcovia ako Airforce, Elica a Franke prispôsobili niektoré svoje digestory týmto požiadavkám a navrhli tichý digestor aby uspokojili aj náročného zákazníka.

Tichý digestor Airforce.
Pozrime si ako to funguje:

Schéma prepojenia Tichého digestora

Schéma prepojenia Tichého digestora

Objednáte si digestor aj zo sadou EVJ AF2 alebo EVJ AF1 podľa potreby smerovania prívodu a vývodu vzduchu.

EVJ AF2 – Spôsob inštalácie

EVJ AF2 - Spôsob inštalácie

EVJ AF2 – Spôsob inštalácie

EVJ AF1 – Spôsob inštalácie

EVJ AF1 - Spôsob inštalácie

EVJ AF1 – Spôsob inštalácie

 

Technik odborne vymontuje motor z digestora a osadí do vybranej sady. Štandardne je dodávaný zo 4 metrovým prepojovacím káblom. Vy dostanete už digestor bez motora, ten bude osadený do sady. Stáčí len osadiť digestor, motor a užívať si chvíle strávené pri varení bez asistencie nepríjemných zvukov z digestora.

V prípade potreby je možný aj dlhší. Treba rátať s tým že čím dlhšíe potrubie tým viac stráca sací výkon.(Potrubie nieje súčasťou dodávky).

Tichý digestor Elica
Elica má trošku odlišnú možnosť týchto digestorov a to že, digestor je ponúkaný bez motora. Motory sú na výber v rôznych výkonnostných parametroch a spôsoboch umiestnenia motora do exteriéru ako osadenie na strechušikmú strechustenupriebežný motor, či interiéru GM 22GM 88. Tieto externé motory sú dodávané s prepojovacím káblom 6 metrov. Veľkou výhodou GME motorov Elica je umiestnenie v exteriéri a sú nato dokonale prispôsobené.