Kuchynské drezy

Alveus starostlivosť o povrchy

alveus starostlivost o povrchy

SPRÁVNA ÚDRŽBA MATERIÁLOV ZNAČKY ALVEUS.


Starostlivosť a údržba
Výrobky združené pod značkou Alveus sú prvotriedne produkty z hladiska kvality, výroby, materiálov a designu. Vzhladem k tomu, že drezy sú vyrobené z rôznych materiálov zo špecifickými vlastnostami, musí byť starostlivosť a údržba správnym spôsobom upravená. Každý drez je vybavený pokynmy pre údržbu. Na základe uvedených doporučení zaistíte dlhú životnosť vašich kuchynských produktov Alveus.

Nerezové drezy
K čisteniu by mala byť použitá mäkká utierka a tekuté čističe pre domácnosť. Doporučujeme čistiace a ošetrovacie prípravky značky Alveus. Vyhýbajte sa čističom striebra, podložkám z ocele, bieliacim alebo abrazívnym čistiacim prostriedkom. Na časti z nerezovej ocele nekladte nechránené kovové predmety.

Pokiaľ by nerezová oceľ prišla do styku so silnými kyselinami alebo lúhom, okamžite ju treba opláchnuť dostatočným množstvom vody. Aby nedošlo k zafarbeniu, nenechávajte na povrchu z nerezovej ocele potravinové alebo žieravé látky (např. ovocné šťavy, kuchynskú Soľ, ocot, horčicu, majonézu atd.) dlhšiu dobu. Doporučujeme, aby výrobky z nerezovej ocele boli po použití umyté a utreté suchou mäkkou handričkou, aby sa zabránilo tvorbe šupín.

Granitové drezy
Vädšina škvŕn a nečistôt môže byt odstránena jemnými tekutými neabrazívními čistiacimi prostriedkami pre domácnosť alebo čistiacimi prostriedkami na báze čpavku. Zložitejšie škvrny môžete odstrániť jemnými leštiacimi prostriedkami; zvyšky vodného kameňa sa dá odstrániť 9% kyselinou octovou (octom). Doporučujeme čistiaci a ošetrovací prípravok spoločnosti Alveus.
Chlórové detergenty (sóda chlornan) alebo kyseliny chlorovodíkové, rovnako ako vystavenie silným chemykáliam (odstraňovač lakov, čistiace prostriedky na trúby, koncentrované kyseliny, lúhy a podobné) môžu poškodiť povrch umývadla. Pokiaľ dôjde ku kontaktu, rýchlo opláchnite povrch vodou. Doporučujeme používať vhodné dosky pre krájanie.

Drezy a batérie Monarch
Pre čistenie kuchynských batérií Alveus je nejlepšie používať mäkkú tkaninu, teplú vodu a tekutý prací prostriedok. Pokiaľ sa na batérii usadzuje vodný kameň, umyjete ju pomocou 9% kyseliny octovej. Čistiace prostriedky na striebro, hubky z ocelovej vlny, bieliace alebo abrazívne čistiace prostriedky môžu poškodiť konečnú povrchovú úpravu batérie, a preto je potreba vyvarovať sa týmto prípravkom. Chlorove detergenty (sóda chlornan) alebo kyselina chlorovodíková môže mať podobný účinok.